Společnost Tekro je od svého založení v roce 1991 až do současnosti česká firma.

Naší prioritou je vytvoření podmínek pro kvalitní život zvířat a veškeré úsilí soustředíme na zajištění jejich zdraví a vynikající kondice. Zakládáme si na inovativní výživě, komplexním poradenství a dlouhodobé spolupráci, jejíž výsledkem je celkový welfare chovů a benefit pro zákazníka v podobě zdraví a produkce zvířat. Využíváme přitom zkušeností a poznatků z dlouholeté praxe a úzké spolupráce s našimi vlastními chovy, zahraničními partnery a vysokými školami.

Jednou z našich hlavních oblastí působnosti je výživa zvířat. Jsme předním výrobcem a dodavatelem krmných aditiv, specializovaných krmiv a speciálních krmných přípravků určených pro výrobce krmných směsí a chovatele hospodářských zvířat. Vyrábíme také kompletní krmiva pro psy a kočky. V naší nabídce najdete i krmiva pro spárkatou zvěř a bažanty. Svým zákazníkům poskytujeme prvotřídní servis v podobě komplexního poradenství v chovu a výživě hospodářských zvířat a zprostředkováváme analytický servis prostřednictvím podnikové laboratoře, kde jsme schopni provádět analýzy nejen širokého spektra nutričních parametrů krmiv, ale i identifikaci a stanovení antibiotik a antiparazitik.

Výroba krmiv pro hospodářská zvířata naplňuje požadavky ISO 22000, GMP+ a standardu bez GMO. Část krmiv je certifikována jako vhodná pro použití v ekologickém zemědělství.