Společnost Maso West Klatovy s.r.o. má 4 výrobky přihlášené k ČCN

Datum: 16.07.2019 10:13:37 | Autor: Dana Gabrovská | Rubrika: Články

Historie společnosti MASO WEST s. r. o. sahá do roku 1999. Ve známém klatovském řeznictví U Šedlbauerů (ul. kpt. Jaroše) lákal usměvavý čuník s kšiltovkou Klatovany k nákupu uzenin a uzenářských specialit z vlastní výroby. Poptávka po lákavě vonících a chuťově výtečných párcích, klobásách, voňavých uzených masech, salámech, tlačenkách, jaternicích či krajových specialitách rostla. Na výrobu uzenin a opracovaných mas postupně navazovalo několik rozvozních linek s chladírenskými vozy.

Na podzim roku 2003 přibyla pod hlavičku společnosti MASO WEST s. r. o. jatka v Dehtíně (okres Klatovy), která dodnes pokrývají potřeby vstupní suroviny klatovského výrobního závodu. Jatka v Dehtíně prošla v roce 2015 zásadní modernizací a rekonstrukcí, kdy byla významně navýšena kapacita porážek. V jatkách se pravidelně poráží výhradně český dobytek pro distribuci a další zpracování ve výrobě. Od prvopočátku se společnost zaměřuje na podporu českého zemědělce a české produkce vepřového a hovězího masa. Veškerý zdroj prasat a hovězího dobytka pochází od šumavských zemědělců převážně z oblasti Klatovska a Plzeňska.

Zájem o výrobky z produkce spol. MASO WEST s. r. o. stále rostl, ovšem kapacita výrobních a expedičních prostor v řeznictví U Šedlbauerů již byla nedostačující. Na podzim roku 2005 došlo k zásadnímu obratu ve vývoji společnosti. Veškerá výroba opracovaného vepřového a hovězího masa a uzenin se přesunula do výrobního závodu v Gorkého ulici v Klatovech. Tomu všemu předcházely náročné stavební a technologické úpravy a rekonstrukce veškerých prostor výrobny, investice do vybavení nových strojů, zařízení a vozového parku.

Sortimentní nabídka společnosti MASO WEST s. r. o. se takřka přes noc rozšířila o nabídku lahůdkářských výrobků. Široký sortimentní záběr tak umožnil MASO WESTu expanzi za hranice Plzeňského kraje. V současné době spol. MASO WEST pokrývá logisticky celou Českou republiku s nabídkou výrobků z vlastní produkce:

hovězí a vepřové opracované maso
uzeniny, uzenářské speciality, krajové speciality
výrobky studené kuchyně – chlebíčky, majonézové saláty, saláty bez majonézy, pomazánky, aspiky, obložené bagety a housky, obložené mísy
výrobky teplé kuchyně – nabídka závodního stravování, distribuce teplých jídel, knedlíky, polotovary, plněné rolády
doplňkový prodej – mražená drůbež a zelenina, sýry
Výše zmíněnou nabídku uzenin, masa a lahůdek doplňuje cateringový servis.

Výrobní závod MASO WEST je dnes vybaven moderními špičkovými technologiemi, které umožňují produkci čerstvého masa a uzenin na nejvyšší úrovní a v nejlepší kvalitě. Společnost je pravidelně auditována Státní veterinární správou.

Společnost MASO WEST splňuje náročné mezinárodní standardy kladené na bezpečnost, kvalitu a zákonné požadavky při výrobě potravin, o čem svědčí udělení certifikátu IFS. Společnost má dále zavedený a plně funkční systém kritických kontrolních bodů HACCP.

Na podporu českého řeznického řemesla vychovává a zaměstnává spol. MASO WEST s. r. o. ve spolupráci se SZPŠ Klatovy učně v oboru řezník – uzenář, kteří se podílejí na zpracování a výrobě českých produktů.

„ Smyslem a cílem práce všech zaměstnanců společnosti MASO WEST je spokojený zákazník, který se vždy rád vrací k osvědčené kvalitě a značce. Chceme nabízet takové výrobky, které dělají čest tradičnímu řeznicko – uzenářskému, lahůdkářskému a kuchařskému řemeslu.“

Kontaktní informace

 Potravinářská komora ČR
 Počernická 96/272, Praha 10 - Malešice

 Dana Gabrovská
 296 411 192, 737 287 004
 gabrovska @ foodnet.cz

 František Sládek
 724 350 249
 sladek @ foodnet.cz

 www.foodnet.cz

Nejnovější produkty

Prvorepublikový bok
Špekáčky se sýrem vázané cca 1,2 kg
Špekáčky pikant – vázané cca 1,2 kg
Špekáčky extra – vázané cca 1,2 kg
Váhalova paštika 300 g
Váhalova paštika 1 kg
Lipánek tvarohový  vanilka 130 g
Lipánek tvarohový  kakao 130 g
Lipánek tvarohový 130 g