Cechovní normy pro potraviny

Datum: 12.04.2016 14:37:58 | Autor: Jakub Machala | Rubrika: Články

Stížnosti na různou kvalitu a nejasný původ potravin přivedly členy Potravinářské komory České Republiky na myšlenku zavést po vzoru Rakouska novou značku potravin, tzv. cechovní normy.

Připomínky odborníků i spotřebitelů o neexistenci standardu kvality u potravin v České republice byly vyslyšeny a vznikly tak cechovní normy pro potraviny. Certifikát, který umožňuje výrobci používat na svých potravinách logo s českou vlajkou a označením „Vyrobeno podle české cechovní normy“, obdrží firmy, jejichž výrobní postupy budou v souladu se stanoveným standardem kvality.

Co je cechovní norma?

Cechovní norma udává základní parametry pro prodávané potraviny v České republice. Kvalitativní kritéria pro technologický postup výroby potravin byla zpracována v rámci spolupráce s výrobci, úřady státní správy, vědecko-výzkumnými institucemi a dalšími zájmovými a profesními sdruženími. Potraviny s označením České cechovní normy nesmí například obsahovat zbytečná barviva, sladidla, zahušťovadla a stabilizátory.

Novinka v oblasti označování potravin se pomalu vyvíjí, ale již dnes na oficiálních stránkách České cechovní normy najdete seznam potravin, u nichž již byla schválena cechovní norma kvality. Mezi první společnosti, které získaly certifikát se svolením používat označení na svých výrobcích, patří například Madeta, Česká vejce nebo Hamé.

České cechovní normy

Označení České cechovní normy by mělo ulehčit spotřebitelům v prodejně potravin od sebe odlišit kvalitní potravinářský výrobek od zbytku, co trh nabízí. Jedná se například o mléčné výrobky, obiloviny, vejce, maso, lahůdkářské výrobky, ale také kečup nebo hořčici.

Na trhu se dnes vyskytuje řada značek, které označují kvalitu potravin, jako například Klasa, Regionální potravina, Zdravá potravina aj.  U těchto značek se plánuje také zpřísnění jejich používání, protože místo, aby výběr zákazníkovi usnadňovaly, panuje v nich chaos.